Tom Ellen & Lucy Ivison – Lobsters

Humor, Romantiek
Blossom Books
304

Blurb:
Hilarisch, romantisch en ongelooflijk awkward! Sam en Hannah hebben alleen de vakantie om De Ware te vinden. Hun lobster. En hoewel ze een epische zomer gepland hebben, loopt het niet helemaal zoals gehoopt. Sociale misverstanden, goedbedoelde plannen van vrienden en hun eigen angst om voor eeuwig maagd te blijven, staan deze gigantische mijlpaal behoorlijk in de weg. Gelukkig helpt het lot een handje mee.
Als Blossom Books ergens goed in is, dan is het in mij nieuwsgierig maken naar hun boeken. Ik kan de vele quotes op sociale media gewoon niet weerstaan. Hetzelfde geldt voor Lobsters: de sassy quotes die op Twitter werden gedeeld, hebben ervoor gezorgd dat ik dit boek toch wel graag wilde lezen.
En, nu ik het boek heb gelezen, kan ik mijn hele mening eigenlijk met één woord uiten: meh. Want jeetje, Lobsters was écht niet zo leuk als ik had verwacht. Begrijp me niet verkeerd, want dit boek is absoluut niet slecht geschreven, maar heel boeiend vond ik ’t nou ook weer niet.
‘Hannah, doe even realistisch. Er zijn zat jongens op de wereld. Het is wel duidelijk dat Toilet Boy jouw lobster is, maar voor hetzelfde geld zie je hem nooit meer.’
Mijn grootste probleem met het boek is de hoofdpersonages. Want man o man, wat gedragen die zich onvolwassen. Ze zijn geobsedeerd door seks (ze willen per se ontmaagd zijn voordat ze naar de universiteit gaan) en gedragen zich niet als een zeventien en achttienjarige, maar als twee kids van vijftien jaar die hebben ontdekt dat jongens en meisjes toch niet zo ‘ieuw’ zijn als ze dachten. Als Lobsters nou ging over twee zestienjarige kids, dan was hun gedrag totaal geen probleem voor mij geweest. Nu ergerde ik mij echter mateloos aan hun kinderachtige gedrag.
Het boek bevat zeker leuke quotes, maar er waren ook meer dan genoeg opmerkingen die ontzettend vlak vielen en die mij echt niks deden. Helemaal oké, maar dat is toch een beetje jammer als je een verhaal verwacht vol met sassy opmerkingen. De verhaallijn was niet heel boeiend en behoorlijk voorspelbaar, maar voor een zomers boekje is het prima te doen.
Ik had op de rand van seksuele wanprestatie gebalanceerd en had het overleefd.
En ik weet dat ik nu enorm negatief klink, maar ik vond het boek zeker niet slecht. Ik vloog door de bladzijden heen, de schrijfstijl was fijn en het is ook leuk dat de schrijvers boeken als Harry Potter en mensen als de Kardashians in het verhaal terug laten komen, want dat zorgde toch voor een zekere herkenbaarheid. Lobsters is ideaal als je op zoek bent naar een boek dat je op het strand kan lezen en waarbij je je hersens op nul kan zetten. Mijn verwachtingen waren echter véél te hoog; het valt dus flink tegen dat dit boek maar weinig bijzonders bleek te zijn.
Hmm, ik twijfel nog heel erg over dit boek doordat het zoveel over seks gaat (ik kan er wel tegen, maar een verhaal dat om seks draait hoef ik echt niet te lezen haha).
Het is niet zo dat er gedetailleerde en/of veel seksscenes zijn, maar het verhaal draait er wel om (al komen ook onderwerpen als vriendschap aan bod). Dus het is inderdaad maar net of dat je ligt!
Ik ben erg benieuwd naar dit boek, wil het binnenkort eens lezen 🙂
Ja, qua gedrag zit er veel verschil tussen 17 en 18 jarigen. Volgens mij zijn er echt die zo gedragen, maar ik begrijp wel wat je wil zeggen 🙂
Er zullen inderdaad genoeg jongeren zijn die zich op die leeftijd zo gedragen, maar in dit boek ergerde ik mij er echt mateloos aan. Dat ik dat hele ‘ik moet ontmaagd worden voordat ik naar de universiteit ga!’ echt een belachelijk iets vind, helpt ook niet haha. De uitwerking was gewoon totaal niet mijn ding!
Dat kan ik zeker begrijpen 🙂
Ik heb dit boek wel gekocht, inderdaad omdat ik zo nieuwsgierig ben gemaakt, maar ik ben ook een beetje huiverig om erin te beginnen omdat het me dus zo seksgericht en kinderachtig lijkt haha.
Ik vind het gedrag juist wel heel passend. Ik merk dat veel lees(nerds) vinden dat zij niet zo onvolwassen waren rond die leeftijd, maar er zijn echt zooooooooooo veel 17/18 jarigen die zich echt precies zo gedragen. Veel meer dan je zou denken.